Jakie trzeba ponieść koszty przy zakupie prasy stolarskiej?
- Szczegóły
Wytwarzanie wyrobów z drewna oznacza w wielu przypadkach konieczność samodzielnego przygotowywania materiałów, np. w postaci rozmaitych klejonek. Proces klejenia okaże się niezastąpiony podczas produkcji wielu komponentów i całych przedmiotów oraz podczas prac wykończeniowych. W każdym większym zakładzie nieodzowne stanie się więc posiadanie dopasowanej do charakteru wytwarzanych elementów stolarskiej prasy pneumatycznej albo hydraulicznej. Urządzenia tego rodzaju mogą znacznie poprawić efektywność pracy, zmniejszając jej czasochłonność, a jednocześnie pozytywnie wpływają na jakość uzyskiwanych rezultatów, gwarantując precyzyjny dobór siły nacisku i jego rozkładu, a także pozwalając na szybką oraz intuicyjną obsługę. Nie można jednak zapominać o tym, że wiąże się to również ze sporymi nakładami.
Jakie są ceny pras stolarskich?
Kwoty, jakie będą potrzebne na zakup prasy, są ściśle uzależnione od jej rodzaju, cech danego modelu oraz jego konfiguracji. Cena zmienia się wraz ze stopniem skomplikowania urządzenia i jego rozmiarów i możliwości produkcyjnych. Za dużą wydajność oraz spore gabaryty trzeba będzie zawsze zapłacić więcej niż za mniejszy model. Podobnie rzecz ma się, gdy brać pod uwagę oferowane opcje i liczbę kontrolowanych parametrów czy zastosowane rozwiązania konstrukcyjne związane z automatyzacją niektórych czynności. Tego typu ułatwienia mogą wprawdzie pozwolić na szybszą realizację zadań czy zmianę ustawień, jednak nieuchronnie przekładają się na koszt zakupu.
Jakie koszt towarzyszą zakupowi?
Warto pamiętać, że cena urządzenia to nie koniec wydatków wymaganych do wdrożenia sprzętu do produkcji. Prasa musi też zostać dostarczona, zamontowana i podłączona, nie obejdzie się również bez instruktaży dla obsługi czy przygotowania samego stanowiska.